Студенти от НАТФИЗ протестираха срещу ректора
Студенти от НАТФИЗ излязоха на протест срещу ръководството на университета заради риск от отстраняване на академията от европейския филмов алианс FilmEU и опити за дисциплинарно наказване на преподаватели. Според тях ректорът проф. Мирослав Дачев системно не се явява на ключови срещи на алианса, което застрашава участието на НАТФИЗ и нанася имиджови и ресурсни щети на институцията. Отстраняването би било сериозен удар върху международното позициониране на България в сферата на кинообразованието.
Източник: