Оман заяви, че в бъдещите споразумения за Ормузкия проток не се предвижда никаква "такса за преминаване"
Министърът на външните работи на Оман Бадр Албусайди заяви, че бъдещите споразумения за Ормузкия проток няма да включват събирането на такси за преминаване. Изявлението беше направено на среща с американския държавен секретар Марко Рубио, който изрази категоричната позиция на Вашингтон срещу подобни такси, предупреждавайки за риск от "пълен хаос".
Източници (2):