Идвам с нагласата да гласувам против проектобюджета, каза президентът на КТ „Подкрепа“ преди заседание на Надзорния съвет на НОИ
Президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов заяви, че отива на заседанието на Надзорния съвет на НОИ с нагласата да гласува против проектобюджета, но е отворен за аргументи, които да променят решението му. Той критикува факта, че е получил документа едва в 4:20 ч., което не му дава възможност за задълбочен анализ, както и че предложението не спазва Кодекса за социално осигуряване по отношение на максималния осигурителен доход. Манолов отбеляза още, че увеличението на средствата за издръжка на персонала е само с 2,8%, което поставя под въпрос обещанието да не се накърняват доходите на държавните служители.
Източник: