„Морска администрация“: Мазутът по Черноморието не е от нов разлив, а от стари нефтени замърсявания
Откритите мазутни образувания по българското Черноморие не са резултат от скорошен нефтен разлив, а от стари замърсявания, съобщиха от "Морска администрация". Става дума за втвърдени катранени образувания, които са били изхвърлени на брега след силно морско вълнение между 15 и 20 юни. Към момента няма данни за ново замърсяване или морски инциденти в българските води.
Източник: