Тръмп отива на срещата на НАТО в Анкара от уважение към Ердоган
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че ще присъства на срещата на върха на НАТО в Анкара от уважение към турския президент Реджеп Ердоган, като подчерта, че е нямало да отиде, ако форумът не се провеждаше в Турция. Тръмп определи Турция като подценявана основна военна сила в Алианса и намекна, че вероятно ще предприеме стъпка, която да зарадва Анкара, включително по отношение на искането за изтребители F-35.
Източници (2):