Откриха сезона в обсерваторията в Камен бряг
Обсерваторията в Камен бряг отвори за трети пореден летен сезон, като туристите могат безплатно да наблюдават нощното небе с телескоп всяка седмица от 21 до полунощ. Съоръжението, изградено по българо-румънски проект, предлага беседи и демонстрации от астрономи, а през миналия сезон гостите са наблюдавали лунно затъмнение, метеорни потоци и Сатурн.
Източник: