Властите в Истанбул насърчават семействата да прекарват повече време заедно чрез лагери за дигитален детокс
Властите в Истанбул насърчават семействата да прекарват повече време заедно чрез лагери за дигитален детокс, които имат за цел да се борят с технологичната зависимост и да укрепят семейните отношения. Инициативата е част от обявеното от президента Ердоган „Десетилетие на семейството“ (2026–2035) и включва целодневни активности на открито като спортни игри и състезания. До момента в рамките на програмата са организирани около 70 лагера на територията на мегаполиса.
Източник: