Заимов или Оборище? Битката за името на парка ще продължи в СОС
Столичният парк "Заимов" си върна името, след като областният управител на София-град върна доклада за преименуването му на "Оборище", а Столичният общински съвет не успя да събере нужните гласове, за да отхвърли ветото. Общински съветници от ПП-ДБ и "Синя София" обявиха, че скоро ще внесат нов доклад за преименуването, докато представители на БСП изразиха удовлетворение, че името на парка остава без промяна.
Източник: