Димо Дренчев: Винетките в България ще станат много по-скъпи от тези в Румъния
Депутатът от "Възраждане" Димо Дренчев заяви, че правителството трябва да направи реформите в първите си сто дни, иначе няма да ги направи никога, коментирайки предложения бюджет за 2026 г. Той предложи връщане на вноските от пенсионните фондове в НОИ, за да се намали дефицита, както и временен данък върху свръхпечалбата на банките. Дренчев разкритикува и планираното увеличение на винетките с 30%, като отбеляза, че българите ще плащат повече от румънците, а приходите ще са минимални.
Източник: