Ирак иска увеличение на квотата му в ОПЕ и обмисля дори напускане на организацията
Ирак заплашва да преразгледа всички налични възможности, ако квотата му в ОПЕК не бъде значително увеличена, като вече е обмислял напускане на организацията. Вторият по големина производител в картела се намира във финансова криза след войната с Иран и настоява за сериозно преразглеждане на квотата си. Въпреки че напускането все още не е на дневен ред, Ирак предупреждава, че ще бъде принуден да обмисли всички варианти, ако искането му не бъде удовлетворено.
Източник: