СВОДКА

Още две училища в Бургас се сдобиха с модерни STEM центрове

Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника в Бургас и ОУ "Христо Ботев" в кв. "Долно Езерово" откриха нови STEM центрове, оборудвани с интерактивни дисплеи, 3D принтери, очила за виртуална реалност и дигитални лаборатории. В тях ще се провеждат учебни занятия и практически дейности по физика, химия, биология, математика и информационни технологии, даващи възможност на учениците да прилагат теорията в реална среда. Новите кабинети включват още мобилни лаборатории, микроскопи и специализиран софтуер за междупредметни уроци.

Източник:

← Към България