СВОДКА

Васил Терзиев: Мръсният въздух в София е причината за 4000 смъртни случая всяка година

Кметът на София Васил Терзиев даде старт на форума Clean Air Hub по време на Седмицата на климата в Лондон, където филантропът Майкъл Блумбърг обяви 45 милиона долара за разширяване на мрежата Breathe Cities, в която София е ключов партньор. В речта си Терзиев заяви, че чистият въздух е основно човешко право, и посочи, че замърсяването причинява 4000 смъртни случая годишно в София, като градът вече е лидер в Югоизточна Европа с нискоемисионните си зони. Той участва и като водещ лектор на форума за технологии и климат в Google London, представяйки опита на София в съчетаването на местна власт и софтуерна експертиза.

Източник:

← Към България