Дренчев: Винетките стават по-скъпи от тези в Румъния, приходите - колкото таксите за "Боташ"
Депутатът от "Възраждане" Димо Дренчев заяви, че според проектобюджета за 2026 г. българите ще плащат с около 30% повече за винетки от румънците, а приходите ще са по-малко от разходите за "Боташ". Партията ще внесе предложения за връщане на вноските от универсалните пенсионни фондове към НОИ, временен данък върху свръхпечалбите на банките и по-сериозно облагане на хазарта, като според Дренчев липсват истински структурни реформи. Той посочи, че връщането на вноските би намалило дефицита на НОИ с близо 4 милиарда лева, а банките трябва да бъдат обложени заради печалбите си от еврозоната.
Източник: