Съдии от МНС завеждат дело срещу администрацията на Тръмп
Трима съдии от Международния наказателен съд завеждат дело срещу администрацията на Доналд Тръмп заради наложените им санкции, включващи замразяване на активи и забрани за пътуване. Мерките са наложени като репресия за издадената от МНС заповед за арест на израелския премиер Бенямин Нетаняху. Магистратите определят санкциите като "равностойни на финансово смъртно наказание", тъй като са лишени от достъп до банкови услуги и онлайн платформи.
Източник: