Турски журналисти изразиха недоволство заради отказани акредитации за предстоящата среща на върха на НАТО в Анкара
Турски журналисти от независими медии, включително телевизионните канали Илке ТВ и НАУ ТВ, в. „Джумхуриет“ и сайта „Медяскоуп“, изразиха недоволство, след като получиха необосновани откази за акредитация за предстоящата среща на върха на НАТО в Анкара. Решението е взето от Офиса за стратегически комуникации на НАТО, който отказа да посочи причините и обяви окончателния му характер. В отговор журналистите споделиха отказа в социалните мрежи, като опитната репортерка Дуйгу Гювенч изтъкна дългогодишния си опит в отразяването на срещи на Алианса.
Източник: