СВОДКА

30% скок на винетките от 1 август: Годишната поскъпва от 49,60 евро на 64,50 евро

Правителството планира от 1 август 2026 г. да увеличи цените на електронните винетки с 30%, като годишната винетка ще поскъпне от 49,60 на 64,50 евро, седмичната – от 7,67 на 10 евро, а месечната – от 15,34 на 19,90 евро. Мярката е заложена в бюджета за 2026 г. и се очаква да донесе близо 24,6 млн. евро допълнителни приходи до края на годината, като причина за увеличението са натрупаната инфлация, поскъпването на строителните материали, енергоносителите и разходите за труд, тъй като цените не са актуализирани от 2019 г.

Източник:

← Към Икономика