Иранската революционна гвардия каза, че всеки маршрут през Ормузкия проток извън контрола на Техеран е "неприемлив"
Иранската революционна гвардия заяви, че безопасното преминаване през Ормузкия проток е възможно единствено по контролирани от Техеран маршрути и че всеки нов коридор, обявен без съгласуване с Иран, е неприемлив. Гвардията предупреди, че ще предприеме действия срещу кораби, които не спазват иранските изисквания. Реакцията идва след като Оман съобщи, че е координирал с Международната морска организация осигуряването на временен морски коридор за кораби, желаещи да преминат през протока.
Източници (2):