СВОДКА

Окръжният съд в Благоевград с отворено писмо до медиите срещу необоснованото съкращаване на съдийски щатни бройки

Окръжният съд в Благоевград излезе с отворено писмо до медиите срещу съкращаването на съдийски щатни бройки от страна на Висшия съдебен съвет с изтекъл мандат. Магистратите предупреждават, че решенията за намаляване на кадровия капацитет са немотивирани и застрашават правото на гражданите на достъп до правосъдие, като увеличават натовареността на действащите съдии. Особено тревожен според тях е фактът, че тези промени се налагат от орган, чийто конституционен мандат е изтекъл преди години.

Източник:

← Към Крими