СВОДКА

Как да подобрим здравето си през лятото – съветите на кардиолога

Лятото поставя допълнително натоварване на сърдечно-съдовата система заради високите температури, като дехидратацията повишава риска от ниско кръвно налягане и тромбози, особено при хора над 65 години и страдащи от сърдечно-съдови заболявания. Кардиолозите съветват при симптоми като замаяност, сърцебиене, болка в гърдите или задух незабавно да се потърси медицинска помощ и да се приемат редовно течности, като чистата вода не съдържа електролити.

Източник:

← Към Здраве