СВОДКА

ММС се разбра с ФИДЕ за отсрочване на санкциите срещу българските шахматисти

Международната шахматна федерация (ФИДЕ) отложи налагането на санкции срещу българските шахматисти и клубове до 30 септември 2026 г., което позволява на националните отбори да участват в Шахматната олимпиада 2026. Министерството на младежта и спорта ще предложи график за срещи с всички заинтересовани страни, като ФИДЕ е заявила готовност да се включи в преговорите. Целта е намирането на дългосрочно решение, което да гарантира стабилното развитие на българския шахмат и безпрепятственото участие на състезателите в международни прояви.

Източник:

← Към Крими