СВОДКА

Терзиев: Първи в Югоизточна Европа въведохме нискоемисионни зони

Кметът на София Васил Терзиев обяви, че столицата е първият град в Югоизточна Европа, въвел нискоемисионни зони за транспорт и отопление. По време на форума "Клийн еър хъб" в Лондон филантропът Майкъл Блумбърг оповести инвестиция от 45 милиона долара за разширяване на мрежата "Брийт ситис", в която София е ключов партньор. Терзиев подчерта, че чистият въздух е основно човешко право и че градът вече е лидер, превръщащ международната подкрепа в реални резултати за здравето на гражданите.

Източник:

← Към България