Държавата влиза в ролята си, олигархията се разбягва
Министърът на регионалното развитие арх. Иван Шишков обяви, че незаконното строителство по автомагистрала "Хемус" няма да бъде събаряно, като вместо това ще бъдат предложени текстове за търпимост на инженерната инфраструктура. Той допълни, че в рамките на мандата на правителството магистралата ще бъде завършена до Велико Търново, включително лот 9, докато за участъци 7 и 8 се налага препроектиране поради липса на проекти.
Източник: