Синер и звездите на тениса продължават протеста си на Уимбълдън
Тенисистите, водени от Яник Синер, ще продължат протеста си на Уимбълдън, като ограничат медийните си ангажименти до 15 минути през първата седмица. Те определят това като символичен жест, тъй като получават под 15% от общите приходи на турнирите от Големия шлем. Въпреки рекордното увеличение на наградния фонд до 64,2 милиона британски лири, играчите смятат, че то не решава основния проблем с разпределението на печалбите.
Източник: