СВОДКА

Лекция, посветена на ролята на Европейския полярен борд, ще бъде представена в Националния център за полярни изследвания на Софийския университет

Днес в Националния център за полярни изследвания на Софийския университет ще се проведе лекция на д-р Мария Григорато, изпълнителен секретар на Европейския полярен борд, която е на официално посещение в България. Лекцията е посветена на ролята на борда като координатор на полярните изследвания в Европа и бъдещото по-тясно сътрудничество между полярните програми. България е активен участник в организацията чрез Българския антарктически институт, който е неин пълноправен член.

Източник:

← Към Култура