СВОДКА

Тръмп и Рюте обсъдиха стабилността на НАТО

Президентът на САЩ Доналд Тръмп се срещна с генералния секретар на НАТО Марк Рюте, като Тръмп поднови заплахите си да напусне алианса поради недоволство от разпределението на военните разходи и липсата на подкрепа от Европа за действията му срещу Иран. Рюте се опита да успокои Тръмп преди предстоящата среща на върха на НАТО в Турция, докато на отделна среща на Е5 бяха изпратени послания към Русия и САЩ за продължаване на подкрепата за Украйна.

Източник:

← Към Свят