СЗО предупреди: Горещините се превръщат в една от най-смъртоносните заплахи за здравето
Ръководителят на Световната здравна организация предупреди, че екстремните горещини се превръщат в една от най-смъртоносните заплахи за здравето заради климатичните промени. По данни на СЗО около 500 000 души годишно умират от причини, свързани с горещините, като много от тези смъртни случаи могат да бъдат предотвратени. Смъртността, причинена от високи температури, се увеличава, докато свързаната със студ намалява.
Източник: