Хърватия и Канада подписаха меморандум за сътрудничество в областта на ядрената енергетика
Хърватия и Канада подписаха меморандум за разбирателство за засилване на сътрудничеството в мирното използване на ядрената енергия, като документът беше скрепен с подписи по време на официалното посещение на хърватския премиер Андрей Пленкович в Канада. Меморандумът създава рамка за обмен на знания, регулация, развитие на работната сила и научни изследвания, както и за потенциално прилагане на съвременни ядрени технологии. Хърватският министър на икономиката Анте Шушняр подчерта, че по-тясното сътрудничество с Канада, която е световен лидер в гражданската ядрена енергетика, ще укрепи институционалния и професионалния капацитет на Хърватия.
Източник: