Зеленски: От 22 юни ретранслаторните станции в Беларус вече не работят
Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че от 22 юни ретранслаторните станции в Беларус, използвани от руснаците за насочване на ракети "Шахед" към цели в Украйна, са преустановили работата си. Той предупреди беларуския лидер Александър Лукашенко, че ако не премахне станциите, Украйна ще предприеме ответни мерки, а също така посочи, че беларуски предприятия подпомагат руската агресия.
Източник: