САЩ отварят отново посолството си в Кувейт
Посолството на САЩ в Кувейт възобнови дейността си след месеци на прекъсване заради ирански атаки през март, като държавният секретар Марко Рубио присъства на церемония по издигане на знамето. Спешните консулски услуги за американски граждани се възстановяват незабавно, а останалите ще бъдат въведени поетапно. Рубио подчерта, че Кувейт е незаменим партньор за регионалната сигурност и стабилност.
Източник: