Шефът на НДК обжалва наложеното й наказание, адвокатът й не могъл да я защити
Изпълнителният директор на Националния дворец на културата Андриана Петкова обжалва пред Върховния административен съд наложеното ѝ наказание, като настоява за отмяна на решението и връщане на делото за ново разглеждане. Петкова твърди, че правото ѝ на защита е било нарушено, тъй като упълномощеният от нея адвокат не е получил възможност да участва в откритото съдебно заседание на 20 май 2026 г. Според нея постановеното решение противоречи на принципите на законосъобразност и правна сигурност и превръща института на конфликт на интереси в средство за натиск.
Източник: