СВОДКА

Партньорството с бизнеса е ключово за развитието за дуалното обучение в средното и във висшето образование, каза министър Георги Вълчев

Министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев заяви, че партньорството с работодателите е решаващо за ефективното планиране в професионалното образование и за развитието на дуалното обучение както в средното, така и във висшето образование. Той подчерта, че устойчивите решения могат да бъдат постигнати чрез открит и регулярен диалог между държавата, бизнеса и образователните институции. Министър Вълчев участва в среща с национално представени работодателски организации, на която акцентира върху необходимостта от по-тясно обвързване на образованието с потребностите на икономиката.

Източник:

← Към България