Правителството одобри откриването на Институт за геопространствени изследвания и технологии към Софийския университет
Правителството одобри откриването на Институт за геопространствени изследвания и технологии към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ по инициатива на ректора и след решение на Академичния съвет. Новият институт е стратегическа инвестиция, насочена към модернизация на научната инфраструктура и повишаване на конкурентоспособността в областта на геопространствените технологии и геоинформатиката.
Източници (2):