СВОДКА

Министър Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията

Министърът на външните работи Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията, на което беше поставено началото на активната работа на Мрежата на жените дипломати в Министерството на външните работи. Целта на инициативата е да осигури платформа за диалог, менторство и взаимна подкрепа сред поколенията жени в българската дипломатическа служба. В приветствието си министър Петрова подчерта важната роля на жените дипломати за изграждане на доверие и международно сътрудничество и отдаде признание на приноса на първата българска жена дипломат Надежда Станчова.

Източник:

← Към Политика