Помощ от приятел! Договорът на „Сърбиягаз“ за доставка на газ от Русия е удължен с три месеца
Директорът на „Сърбиягаз“ Душан Баятович обяви, че договорът за доставка на руски газ е удължен с три месеца, като се очаква да бъде продължен до края на годината. Той предупреди, че ако не бъдат увеличени капацитетите към Унгария и не бъдат завършени междусистемните връзки с Румъния и Северна Македония, както и съоръженията за съхранение, цената на газа ще скочи с поне 40 процента.
Източник: