Велико Търново сезира Министерството на културата за нарушения при строеж край Царевец
Община Велико Търново е сезирала Министерството на културата за нарушения при строеж край крепостта Царевец, след като комисия от общински служители установи несъответствия между изпълнението и одобрения от министерството инвестиционен проект. Проверката е извършена на 9 юни след публикации в социалните мрежи, а констатираните отклонения са в противоречие с устройствения план на Стария град и изискванията за опазване на културното наследство. Докладът на комисията е изпратен до Националния институт за недвижимо културно наследство за допълнителни действия.
Източник: