СВОДКА

Иран обяви споразумението за прекратяване на огъня за поражение на САЩ

Иран определи споразумението за прекратяване на огъня в Близкия изток като „декларация за поражението на Америка“, а главният преговарящ Мохамад Багер Галибаф заяви, че то е резултат от съпротивата на иранския народ, а не от натиск. Конфликтът, започнал с американско-израелски удари срещу Иран през февруари, приключи с подписването на меморандум за разбирателство, докато държавният секретар на САЩ Марко Рубио потвърди ангажимента на Вашингтон към сигурността на съюзниците в Персийския залив.

Източник:

← Към Свят