СВОДКА

България е сред най-засегнатите от американските мита - губи 42% от износа си за САЩ

България е сред най-тежко засегнатите от американските мита, като износът ѝ за САЩ се е свил с 42% до януари 2026 г., сочи съвместен анализ. Най-уязвими са секторите на металите и прецизните медицински изделия, където спадът достига над 90% при алуминия. Въпреки това реалният БВП на страната нараства с 3,1% през 2025 г., движен основно от услугите, докато индустрията отчита лек спад.

Източник:

← Към Икономика