СВОДКА

Над 4.7 милиона американци са загубили помощи за храна след реформата на Тръмп

Откакто Доналд Тръмп прие закон за данъците и държавните разходи през юли миналата година, над 4,7 милиона души в САЩ са загубили достъп до Програмата за допълнително подпомагане с храна (купони за храна) заради съкращаване на финансирането със 187 милиарда долара. Най-драстичен е спадът в Аризона, където над 457 000 жители, включително 196 000 деца, са останали без помощи, а и други щати като Луизиана, Уайоминг и Вирджиния отчитат значително намаление. Според официални лица и засегнати семейства, законът води до повече гладуващи домакинства, като майка на седем деца споделя, че е изгубила 1100 долара месечно и се бори да покрива основни нужди.

Източник:

← Към Свят