Иран влива повече чуждестранна валута в икономиката си след сделката със САЩ
Иран ще увеличи значително разпределенията на чуждестранна валута, след като получи по-добър достъп до външни активи благодарение на временното споразумение със САЩ. Управителят на Централната банка обяви, че първоначално 2 милиарда долара ще бъдат предоставени за индустриалния сектор, за да се подпомогне контролът върху инфлацията. В същото време президентът Тръмп опроверга информации за големи суми за Иран, определяйки страната като "свършена".
Източник: