Ученици от Видин заеха призови места в националния финал на „Роботика за България“
Ученици от три училища във Видин спечелиха призови места в националния финал на състезанието „Роботика за България“ в София, който събра 33 отбора от 17 града. Отборите от Професионалната гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ завоюваха първи места в дивизиите EV3 Premier, EV3 A и Spike A, а ръководителката на клуба по роботика получи наградата „Моника Ковачка-Димитрова“. Отборът Robo Terminators от Профилираната природо-математическа гимназия „Екзарх Антим I“ се класира втори в дивизия EV3 A.
Източник: