Изцяло новата сграда на Дома за стари хора беше открита в Хасково
Изцяло новата сграда на Дома за стари хора в Хасково беше официално открита в лесопарк „Кенана“. Инвестицията по Националния план за възстановяване и устойчивост възлиза на близо 13,6 милиона лева, а капацитетът на социалната институция е 160 потребители. Сградата е с енергиен клас „А“, осигурена е достъпност за хора с увреждания и разполага с лекарски кабинет, фитнес, зали за рехабилитация и изложби.
Източник: