Рубио се ангажира с гарантирането на сигурността на ОАЕ пред президента на страната, заяви говорител на Държавния департамент на САЩ
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио обсъди споразумението между Вашингтон и Техеран с президента на ОАЕ шейх Мохамед бин Зайед в Абу Даби. Рубио потвърди ангажимента на САЩ към сигурността на Емирствата, като разговорите включиха още безопасното преминаване през Ормузкия проток и регионалната стабилност.
Източник: