София е първият град в Югоизточна Европа, въвел нискоемисионни зони за транспорт и отопление, заяви кметът Васил Терзиев на форум в Лондон
Кметът на София Васил Терзиев заяви на форум в Лондон, че столицата е първият град в Югоизточна Европа, въвел нискоемисионни зони за транспорт и отопление. По време на събитието филантропът Майкъл Блумбърг обяви инвестиция от 45 милиона долара за разширяване на глобалната мрежа "Брийт ситис", в която София е ключов партньор редом с Лондон, Париж, Милано и Варшава.
Източници (3):