ППМГ „Екзарх Антим I“ във Видин откри нов STEM център „Дигитални създатели“
Профилираната природо-математическа гимназия „Екзарх Антим I“ във Видин официално откри нов високотехнологичен STEM център „Дигитални създатели“, изграден по Механизма за възстановяване и устойчивост. Центърът включва два специализирани кабинета и шест оборудвани класни стаи с интерактивни дисплеи и софтуер за графична и видеообработка, като целта е интегриране на математика, информатика и компютърно моделиране в практическа учебна среда. Директорът Ивайло Милушев подчерта, че откриването на Еньовден символизира връзката на човека с познанието и е стратегическа стъпка към осъвременяване на образованието.
Източник: