Белга: Съд в Гент призна градската управа за отговорна за два смъртни случая по време на бурята "Киърън"
Съд в Гент постанови, че градската управа носи отговорност за смъртта на двама души по време на бурята "Киърън" през 2023 г., заради лошо стопанисване на дървета в парковете. Установено бе, че и двете дървета са били сериозно увредени от болести в продължение на години и проблемите е трябвало да бъдат забелязани при рутинни проверки. На семействата на жертвите бяха присъдени над 300 000 евро обезщетение.
Източник: