СВОДКА

Омбудсманът: Дигитализацията на ТЕЛК трябва да не ограничава достъпа до процедурата

Омбудсманът Велислава Делчева изпрати становище до парламента и министерствата, в което подкрепя дигитализацията на процедурите по медицинска експертиза, но предупреждава, че тя не трябва да ограничава достъпа и да създава нови бариери за уязвимите групи граждани. Становището е по повод законопроект за изменение на Закона за здравето, който предвижда въвеждане на електронно административно производство и автоматизирана оценка на риска.

Източник:

← Към Политика