Южнокорейската „Ес Кей Хайникс“ планира да набере 25,56 млрд. евро чрез листване на американски депозитарни разписки
Южнокорейският производител на чипове „Ес Кей Хайникс“ (SK Hynix) планира да набере около 25,94 милиарда евро чрез листване на американски депозитарни разписки на борсата „Насдак“, за да разшири инвеститорската си база и производствения си капацитет за чипове, използвани за изкуствен интелект. Средствата ще бъдат използвани за изграждане на завод в Йонгин, предприятие за пакетиране на чипове в Чонджу и закупуване на оборудване, включително система за екстремна ултравиолетова литография.
Източник: