Тандемът Макрон-Мелони се готви за първата си официална двустранна среща на върха
Френският град Антиб приема утре първата официална двустранна среща на върха между Франция и Италия след идването на власт на Джорджа Мелони през октомври 2022 г. В нея ще участват президентът Еманюел Макрон и министър-председателката Мелони, които ще бъдат придружени от по девет ключови министри. Първоначално планирана за април в Тулуза, срещата беше отложена по искане на Мелони и преместена в средиземноморско крайбрежие.
Източник: