За Иран меморандумът за разбирателство е "декларация за поражението на Америка", заяви председателят на иранския парламент
Ръководителят на иранския преговорен екип Мохамад Багер Галибаф заяви, че меморандумът за разбирателство между Иран и САЩ е "декларация за поражението на Америка", постигната благодарение на съпротивата на иранската нация. Той подчерта, че сигурността в Близкия изток трябва да се гарантира от регионалните страни, а изтеглянето на чуждестранните сили е стратегическа цел, тъй като те са източник на нестабилност.
Източници (2):