СВОДКА

Ръководителят на иранския преговорен екип: САЩ подписаха декларация за поражение

Ръководителят на иранския преговорен екип Мохамад Багер Галибаф определи меморандума за разбирателство между Иран и САЩ като "декларация за поражението на Америка". Той подчерта, че споразумението не е плод на натиск, а на съпротивата на иранската нация. Галибаф допълни, че Иран счита изтеглянето на чуждестранните сили от Близкия изток за своя стратегическа цел, тъй като те са източник на нестабилност, а не на сигурност.

Източник:

← Към Свят